Słodka uczta – torty weselne

Na każdym weselu jest kilka stałych elementów: powitanie młodych chlebem i solą, pierwszy, magiczny taniec zakochanych, oczepiny i tort który dziś będzie naszym głównym bohaterem.

Kwadratowy, okrągły, prostokątny, w kształcie serca, piętrowy, z owocami i bitą śmietaną, z serkiem mascarpone i białą czekoladą, moooocno czekoladowy a może naked? Cukiernie prześcigają się pomysłami i kompozycjami. Jest naprawdę szeroka gama smakowa i kolorystyczna. Szczerze? Przeglądając strony internetowe które oferują torty weselne odniosłam wrażenie, że w tym temacie nie ma naprawdę żadnych ograniczeń!

Dlatego postanowiłam zadać najbardziej nurtujące Was pytania profesjonalistą. Torty Weselne Nowaczyk to marka należąca do Piekarni – Cukierni Krzysztofa i Leszka Nowaczyków, która działa na wielkopolskim rynku od 1991 r. Jest to rodzinny biznes prowadzony przez dwóch braci oraz ich synów, który zlokalizowany jest w podpoznańskim Dopiewie. Znają się na słodkościach jak nikt inny!

Pogotowie Ślubne: Kiedy jest najlepszy moment aby zacząć myśleć o torcie?

Torty Weselne Nowaczyk: Wybór tortu weselnego to najczęściej kolejny etap zaraz po dograniu szczegółów związanych z wystrojem Sali i ubioru Pary Młodej – bowiem bardzo często dekoracje na torcie nawiązują właśnie do nich. Należy jednak pamiętać aby nie zwlekać do ostatniej chwili ze złożeniem zamówienia. Im wcześniej tym lepiej – można nawet z rocznym wyprzedzeniem.
Najlepiej zrobić to minimalnie 1 miesiąc przed weselem. W sezonie ślubnym zachęcamy do tego aby zamówienie złożyć z jeszcze większym zapasem, tak aby zarezerwować upatrzony stelaż i możliwość transportu oraz zaopatrzyć się w niestandardowe dekoracje (jeżeli takowe będą potrzebne).

Pogotowie Ślubne: Czy przed wyborem smaku jest możliwość degustacji? Czy jest płatna?

Torty Weselne Nowaczyk: Tak. Każdą Parę zainteresowaną naszą ofertą zapraszamy na indywidualne spotkanie projektowe połączone z bezpłatną degustacją. Przed umówionym spotkaniem  udostępniamy listę smaków wraz z ich opisami. Na jej podstawie mogą Państwo wybrać 6 pozycji, które będzie można zdegustować w ramach wspominanego spotkania.

Pogotowie Ślubne:  Jakie torty są najczęściej wybierane? Piętrowe? Kwadratowe? Okrągłe czy może inne?

Torty Weselne Nowaczyk: W minionym sezonie prym wiodły torty piętrowe typu „naked” czyli „nagi tort”. Mianem „naked cakes” określa się torty bez pokrycia z masy cukrowej czy śmietany. Ich wykończenie to przede wszystkim naturalność, dlatego do dekoracji i stylizacji takich tortów powinny być użyte takie elementy jak świeże owoce, kwiaty i wszelkiego rodzaju jadalne ozdoby. Drugim najczęściej wybieranym typem słodkości były torty dekorowane w tzw. Stylu angielskim.

 

Zachęcamy do odwiedzenia galerii naszych realizacji na stronie www.tortyweselnepoznan.pl, gdzie będą mogli Państwo zapoznać się bliżej z tymi typami tortów weselnych.

Pogotowie Ślubne: Czy powinno się mieć przy sobie jakieś ‘’inspiracje’’ związane z charakterem, tematem ślubu?

Torty Weselne Nowaczyk: Tak, jak najbardziej. Zachęcamy do tego aby zaprojektować swój tort weselny od podstaw i elementy jego dekoracji takie jak np. rodzaj czy kolor, dopasować do wystroju sali, ubioru czy nawet zaproszeń ślubnych. Dla tych z Państwa, którzy nie czują się najlepiej w tego typu sprawach, wsparciem służy nasz fachowy personel. Po wstępnym rozpoznaniu zasugerujemy możliwe warianty wykończenia i omówimy je w ramach spotkania projektowego.

Pogotowie Ślubne: Czy przy zamawianiu tortu powinno się spisywać umowę?

Torty Weselne Nowaczyk: Tak, umowa jest przypieczętowaniem naszych obustronnych ustaleń. Wraz z podpisaniem umowy pobieramy zaliczkę w wysokości 20-40% szacowanej wartości zamówienia, która stanowi jednocześnie kaucję za rezerwację i wypożyczenie stelaża (zaliczka rozliczana jest po zwrocie stelaża). Jeżeli z różnych przyczyn Para podejmie decyzję o odstąpieniu od umowy – idziemy na ugodę i zwracamy wpłaconą zaliczkę w całości, przy założeniu że nie zostały poniesione żadne koszty związane z realizacją zamówienia.

Pogotowie Ślubne: Jaka jest różnica między tortem weselnym a np.: urodzinowym?

Torty Weselne Nowaczyk: Zasadniczą różnicą jest wielkość i wygląd / dekoracja tortu.

Pogotowie Ślubne: Jak duży tort powinno się zamawiać? Czy jest ustalona ‘’z góry’’ porcja na osobę?

Torty Weselne Nowaczyk: Wielkość tortu uzależniona jest od liczby gości weselnych, do których często zalicza się również obsługę (serwis, kamerzysta, fotograf, zespół muzyczny…).
Zakłada się, że na jedną porcję przypada od 100 do 150 gram tortu – w zależności od wybranych smaków i pokrycia tortu; np. torty pokryte masą cukrową są cięższe niż te wykończone śmietaną; smaki śmietanowe bez owoców będą lżejsze niż te na kremach z owocami.

 

Pogotowie Ślubne: W jaki sposób dostarczany jest tort?

Torty Weselne Nowaczyk: Dostarczenie tortu weselnego bez uszczerbku na jego jakości to nie lada wyzwanie. Dlatego też, naszym Klientom oferujemy odpłatną usługę specjalistycznego, bezpiecznego transportu zamówienia we wskazane miejsce w promieniu 150 km od siedziby naszej firmy.

Pogotowie Ślubne: O czym decyduje Para młoda podczas wyboru?

Torty Weselne Nowaczyk: Praktycznie o wszystkim. Para Młoda może od A do Z zaprojektować swój tort. My jesteśmy tylko narzędziem w ich rękach.

Pogotowie Ślubne: Jakie są ceny tortów weselnych?

Torty Weselne Nowaczyk: Cena zależna jest od rodzaju wykończenia i dekoracji zaprojektowanego tortu – każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie. Ceny zaczynają się od 49 zł/kg.

Pogotowie Ślubne: Czy jest specjalna technika krojenia tortu weselnego?

Torty Weselne Nowaczyk: Krojenie tortu przez Parę Młodą to zapewne jedna z tych bardziej stresujących chwil. Aby uczynić to bezkolizyjnie, potrzebny jest długi nóż, który  przed ukrojeniem każdej porcji należy namoczyć w gorącej wodzie.

Pogotowie Ślubne: Jakim najtrudniejszym, najbardziej oryginalnym zamówieniem mogą się Państwo pochwalić?

Torty Weselne Nowaczyk: Każde zamówienie jest dla nas wyzwaniem. Klienci doceniają naszą elastyczność – umożliwiamy zaprojektowanie tortu weselnego od podstaw, wg indywidualnych potrzeb. To sprawia, że każda realizacja wychodząca z naszej pracowni jest wyjątkowa, niepowtarzalna. Gdybyśmy mieli jednak wybrać te najbardziej oryginalne – są to zdecydowanie torty dekorowane odręcznymi, artystycznymi malowidłami zgodnie ze wzorem Klienta.

Pogotowie Ślubne: O jakich innym kwestiach powinna pamiętać Para młoda?

Torty Weselne Nowaczyk: Bywało, że lokal, w którym odbywało się przyjęcie ślubne nie dysponował warunkami odpowiednimi do przechowywania tortu i ciast. Dlatego też, przy wyborze miejsca na przyjęcie weselne należy upewnić się czy na wyposażeniu znajduje się pomieszczenie chłodnicze, w którym będzie można przechować tort na kilka godzin przed jego podaniem. Gwarancją bezpieczeństwa jest temperatura 3-5*C oraz nieprzechowywanie wraz z innymi potrawami, którymi mógłby przesiąknąć tort.

Kilka przykładowych realizacji:

 

 

Na nasze pytania w imieniu Torty Weselne Nowaczyk odpowiadała Pani Ewa Molęda, Opiekun Klienta Weselnego. Jeżeli macie pytania i wątpliwości związane z wyborem tortu weselnego zachęcam do kontaktu http://www.tortyweselnepoznan.pl/kontakt.html Możecie być pewni, że spotkacie się z profesjonalną i fachową poradą.

Firma Torty Weselne Nowaczyk przygotowała przydatny przewodnik po Tortach Weselnych dedykowany dla Młodych Par. Jeżeli wybieracie się na Targi Ślubne w Poznaniu, koniecznie odwiedźcie ich stanowisko!

 

 

Zobacz także

Dodaj komentarz